Svět, který nás obklopuje

5. května 2016 v 17:29 | Tea |  Téma týdne
Co jíného si pod tím představit, než to, že nás oklopuje lež, přetvářka a zlo. Všude kam se podívám, spatřím samé prolhance, kterým nepříjde hloupé lhát druhým do očí. Frajírci, kteří si vymýšlí rádoby tvrdý příběhy, co kde dělali. Mě už nějak přestaly brát a už to ani nijak extra nekomuntuji. Co si myslí, že tím dokážou, když si v tý svý ,chytrý' hlavičce vymyslí, jak někoho zmlátili a jak moc se o víkendu opili? Stejně po čase každému dojde, že kecají... Nechápu to... Tímhle na nikoho dojem neudělají.
Nejvíce mě dostavájí kamarádi, co se svámi kamarádí až za hrob a jen se otočíte, ihned vás zdrbnou a vykecají každé tajemnství, se kterým jste se mu svěřili. Co takhle ocenit, že se ten dotyčný svěřil a vážit si toho, že vám věří... Přesně na takovou jednu kámošku jsem narazila. Všichni mě na ni upozorňovali, ale já poslouchala svoji naivitu. Nyní jsem poučená a vše si nechávám radši pro sebe.

Mamka vždycky říká: ,, Za mých mladých let se takovéhle věci neděly. Lidé byli na sebe hodní a ne jako teď."
Podle mě to tak není. Tak jako se teď lidé chovají se chovali i v 19. století, ve středověku a ještě dál...

Ale abych nepsala jen o těch hnusech, které máme všude okolo. Také jsou na tomto světě i krásné věci. Například teď nás opustila mocná královna Zima a pomali a jistě nám vylézá ospalé Sluníčko, rodí se roztomilá štěňátka a koťátka. V parcích se můžeme rozplývat nad zelenající se přirodou... Ale abych do té krásy světa nepočítala jen počasí a přírodu, zmíním i dobré skutky. Zakládají se různé nadační fondy, které pomáhají dětem. Ti, co přispějí nám dokazují, že mají v sobě kousek soucitu a že každý není falešný, sobecký a zlý. Našlo by se více takovýchto příkladů, z kterých vyplývá, že nás na světe neobklipuje jen zlo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama