Květen 2016

Svět, který nás obklopuje

5. května 2016 v 17:29 | Tea |  Téma týdne
Co jíného si pod tím představit, než to, že nás oklopuje lež, přetvářka a zlo. Všude kam se podívám, spatřím samé prolhance, kterým nepříjde hloupé lhát druhým do očí. Frajírci, kteří si vymýšlí rádoby tvrdý příběhy, co kde dělali. Mě už nějak přestaly brát a už to ani nijak extra nekomuntuji. Co si myslí, že tím dokážou, když si v tý svý ,chytrý' hlavičce vymyslí, jak někoho zmlátili a jak moc se o víkendu opili? Stejně po čase každému dojde, že kecají... Nechápu to... Tímhle na nikoho dojem neudělají.
Nejvíce mě dostavájí kamarádi, co se svámi kamarádí až za hrob a jen se otočíte, ihned vás zdrbnou a vykecají každé tajemnství, se kterým jste se mu svěřili. Co takhle ocenit, že se ten dotyčný svěřil a vážit si toho, že vám věří... Přesně na takovou jednu kámošku jsem narazila. Všichni mě na ni upozorňovali, ale já poslouchala svoji naivitu. Nyní jsem poučená a vše si nechávám radši pro sebe.

Mamka vždycky říká: ,, Za mých mladých let se takovéhle věci neděly. Lidé byli na sebe hodní a ne jako teď."
Podle mě to tak není. Tak jako se teď lidé chovají se chovali i v 19. století, ve středověku a ještě dál...

Ale abych nepsala jen o těch hnusech, které máme všude okolo. Také jsou na tomto světě i krásné věci. Například teď nás opustila mocná královna Zima a pomali a jistě nám vylézá ospalé Sluníčko, rodí se roztomilá štěňátka a koťátka. V parcích se můžeme rozplývat nad zelenající se přirodou... Ale abych do té krásy světa nepočítala jen počasí a přírodu, zmíním i dobré skutky. Zakládají se různé nadační fondy, které pomáhají dětem. Ti, co přispějí nám dokazují, že mají v sobě kousek soucitu a že každý není falešný, sobecký a zlý. Našlo by se více takovýchto příkladů, z kterých vyplývá, že nás na světe neobklipuje jen zlo.