Trochu jiná láska 15.kapitola

3. června 2015 v 18:47 | Tea |  Příběhy na pokračování
Tomáš se doma neukázal celý víkend. Možná je to i dobře, protože rodiče strávili celou sobotu i neděli u televize - aby si otec odpočinul. Asi bych ani nevěděla, jak se před nimi chovat. Táta by ze sebe určitě dělal aganta a neodpočinul si. Kdoví jestli mu nezavolal, aby nejezdil... Vůbec by mě to nepřekvapilo. Ale číhá tu i druhá možnost - nepřijel, protože nechtěl. Anebo ještě třetí a to ta, že se obě zkloubily dohromady.

Ve středu Hanku překecám, abychom zašly do naší oblíbené kavárny, která se jmenuje docela ulítle - U VOŇAVÉ KÁVIČKY. Pojmenovali to hrozně, ale kafe vaří vynikající.
Mám v plánu z ní vytáhnout všechny informace, což by u nás nešlo.
Ukotvíme u stolku se dvěma židlemi. Každá si poručíme espreso. Potom, co nám objednávku donese celkem pohledný pingl, vyčkávavě kamarádku propaluji pohledem. Hanka si toho vůbec nevšímá. V pohodě roztrhne dva sáčky, co přidali ke kafi, zamíchá, foukne do nápoje a bez toho, anižby se na mne podívala, pomalu usrkává. Nezbývá mi nic jiného, než se začít vyptávat: ,,Tak co doučko?"
,, Jo, docela mu to pálí."
,,Tak to asi za chvíli zabalíte, ne."
,, Hmm... Pravděpodobně."
Její koverzační metoda se mi opravdu, ale opravdu nelíbí. Co tím ksakru sleduje? Já se jí svěřuju roky do háje... ,,Hele, nebudu chodit kolem horký kaše. Máte spolu něco?"
Hanka si opět usrkne z šálku, který nebyla schopná za celou dobu odložit. Popravdě, strašně mě tím deptá. Asi mezi námi probíhá telepatie, protože tu proklatou věc položí a rozesměje se tím zoufalým, děsivým smíchem. Nechápajíc na ni hledím a čekám, co mi řekne. ,, Mám s ním... leda tak dítě."
Nevím, co tím chtěl básník říci. ,,Co?"
,, Nechej to bejt. Já ti to chci říct strašně moc, ale teď na to ještě nemám..."
,,Takže se to nevyvedlo?"
,,Hm... Ani ne. Spíš k sobě prostě nepatříme."
Úplně ve mně hlodá zvědavost. Ale protože vidím, že se fakt necítí dobře, dál nevyzvídám.
Nepatří k sobě... Co se stalo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama