Já a můj učitel - 4.kapitola

11. dubna 2015 v 16:28 | Karin |  Příběhy na pokračování
"Čau broučku," řekl mi taťka ještě dřív, než jsem si stihla sednout na sedadlo spolujezdce a zavřít za sebou dveře. "Dneska máš nějakou dobrou náladu." "Ahoj tati," odpověděla jsem mu a políbila hio na tvář. "Dneska jsem se dobře vyspala a ve škole to bylo taky fajn. Byl se nám představit ten nový učitel. Jmenuje se Michal Bak a je mu 29 let, je celkem hezkýa vypadá i chytře. Jo, díky že si pro mě přijel, ráno bylo tak krásně a teď takovej slejvák.." "Nemáš za co, jel jsem kolem. Hlavně že je sympatický. Učitel si musí získat autoritu už jenom svým vzhledem. Volala mamka. Prý přijede dýl z práce, mají nějakou poradu." Jo, autoritu si získal, to zase jo, akorát ne takovou, jakou ty si myslíš, tatínku, pomyslela jsem si, ale radši mlčela. Musel ajsem se usmát při vzpomínce na to, jak mě v hodině hladil po ruce. Byla jsem po uši zamilovaná. Teď už jsem konečně pochopila, když Paty povídala, že srdci neporučíš.
Po příjezdu domů jsem sobě, taťkovi, ale i mamce udělala špagety s mletým masem. Společně s taťkou jsem se naobědvala a šla nahoru do svého pokoje. Zapla jsem počítač a podívala se na mail. Nic. Vlastně ani nevím, co by tam mělo být. Zato na facebook na mě čekalo obrovský překvapení. 1 nová zpráva a..... 1 žádost o přátelství. Rychle jsem to rozklikla a údivem strnula. Michal Bak. Proč mi posílá žádost o přátelství?! zeptala jsem se sama sebe, ale na druhou stranu jsem ucítila hřejivý pocit u srdce. Otevřela jsem jeho profil a přečetla si základní informace. Jméno jsem znala, školy, kde studoval mě totálně nezajímaly. Konečně stav. "Nezadaný" přečetla jsem si a samou radostí si málem ukopla malíček u nohy. Chvíli jsem syčela bolestí, ale potom jsem nedočkavě najela do jeho fotek. A že jich tam měl. Jak to tak vypadalo, byl sám, bez přítelkyně a asi rád cestoval, protože hodně fotek měl z ciziny. Na některých fotkách byl dokonce jenom v plavkách! Měl boží tělo. Najednou se ozvalo klepání na dvěře. Rychle jsem najela na můj rozdělaný referát a řekla: "Ano?" Do dvěří vešla mamka. "Ahoj Romano. Udělala bych obložený chleba se šunkou, sýrem a zeleninou, dáš si taky?" zeptala se mě mamka. "A mohla bys mi to prosím donést sem? Děkuji." odpověděla jsem jí. Mamka jenom kývla a zavřela za sebou dveře. Přes USB jsem připojila mobil k notebooku a stáhla si do něj některé fotky našeho nového Pana učitele. Zítra je musím ukázat Pátě. Znovu jsem se podívala na žádost, kterou mi Michal poslal a potvrdila jí. Usmála jsem se, zaklapla notebook, pečlivě zaheslovala mobil, strčila ho do kapsy a šla dolů. Na schodech jsem potkala mamku. "Kam tak letíš? Nesu ti to jídlo." zeptala se mě. No, rozmyslela jsem si to. Jdu večeřet za váma." řekla jsem, vzala si od ní talíř s chlebem a šla si sednout k televizi za taťkou. Mamka jen zakroutila hlavou a šla za náma. Zbytek večera jsem zůstala sedět s našima a dívala se s nima na televizi. Potom jsem se šla osprchovat a s dobrým pocitem jsem šla spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tea Tea | 11. dubna 2015 v 19:34 | Reagovat

No.. vyvijí se to slibně.. :D :)

2 Karin Karin | 16. dubna 2015 v 12:46 | Reagovat

Myslíš? :D děkuju. :D

3 Tea Tea | 17. dubna 2015 v 14:43 | Reagovat

jj, nemáš zač :DD

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 24. dubna 2015 v 15:58 | Reagovat

Počkej- on jí hladil po ruce? Kdy? Nějak jsem nic takového nepostřehla.
Mimochodem, tohle asi nevíš, já jsem se to také dozvěděla až asi před rokem- ale učitelé, a dokonce ani jejich manželky, si nesmějí podle zákona přidávat své žáky na sociálních sítích.
Jinak, jak řekla Tea, vyvíjí se to slibně, jsem zvědavá na pokračování...

5 Karin Karin | 27. dubna 2015 v 15:32 | Reagovat

Ano. Vážně? To jsem netušila, ale tak přece jenom je to vymyšlený! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama